درب کابینت می تواند یکی از مهمترین عوامل  در طراحی آشپزخانه های نوین باشد. هنگامیکه دست به طراحی یک آشپزخانه می زنید قبل از هر چیز باید بدانید که این مدل و سبک درب های کابینت ها ی آشپزخانه است که  در نگاه اول جلب نظر کرده و  کاملا" در معرض دید بیننده قرار می گیرد. درب های کابینت اشپزخانه نه تنها از پربیننده ترین اجزا در طراحی کابینت آشپزخانه است بلکه می تواند از گرانترین آنها نیز درآشپزخانه به شمارآید. درب های کابینت اشپزخانه ازساده ترین طرحها و مدلها شروع شده تا به پرکارترین مدلها ختم می شود اما عموما" مصرف کنندگان از چند مدل شناخته شده درب بیشتر تبعیت می کنند.
 
هر آشپزخانه با تکنیک و سبک خاصی طراحی می گردد در نتیجه انتخاب مدل درب ها نیز باید با توجه به سبک آشپزخانه و کابینت های آن صورت گیرد. در هر صورت انتخاب شما نشانگر سلیقه شماست و در عین حال در این انتخاب، بودجه حرف زیادی را نخواهد زد چرا که بارها دیده شده است در این زمینه مدلهای ساده تر بسیار کاربردی تر و ارزانتر از مدلهای پیچیده تر و گران ترند.
 
صدها مدل درب از جنسهای مختلف در بازار موجود است. مهم نیست شما به درب های استاندارد نیاز داشته باشید و یا درب های کلاسیک و سفارشی را ترجیح دهید، مسئله مهم داشتن آگاهی کامل قبل از خرید است. در صورتیکه از نیاز  خود آگاهی نداشته باشید خرید درب می تواند پروسه ای زمان بر وبسیار پیچیده باشد. پس مهمترین بخش کار آگاهی و سپس انتخاب صحیح می باشد.از درب های لولایی اولیه گرفته تا درب های دو لنگه ای، درب های فرانسوی، درب های کشویی، درب های ثابت و دریچه دار همه و همه  می توانند یکی از انتخابهای خوب شما باشند. 
 
برای انتخاب درب، با دنیایی اعجاب انگیز از جنسها و طرحها و مدلها روبرو هستید. هنگامیکه برای خرید  درب وارد بازار می شوید آنقدر با تنوع روبرو می شوید که می خواهید ساعتهای متمادی بگردید واز این نمایشگاه به نمایشگاهی دیگر بروید و تماشای هیچ نمونه ای را از دست ندهید. گویی هر سبک و مدل و رنگ و جنس برای شما داستان متفاوتی را بازگو می کند وچشم برداشتن از یکی و به تماشای دیگری پرداختن واقعا" برای شما دشوار می شود. مدل ها در جدال با یکدیگر بر می آیند و هر یک شما را بگونه ای برای بردن به خانه وسوسه می کنند. 
 
درب ها، علیرغم برخورداری از جنسها و استحکام مختلف و قابلیت های متفاوتشان در برابر گرما و سرما و داشتن قیمتهای متنوع، همیشه در بازار از یک الگو پیروی نمی کنند. گاه پیش می آید که ارزانترین درب ها، از اقبال بیشتری به لحاظ خوب پاسخ دادن به نیازهای عادی مشتریان، در بازار برخوردارند.